דר' דרלה ביירון Ph.D
המרכז לאבחון, יעוץ וטיפול ללקויות למידה
ברמת השרון
מוכר על ידי משרד החינוך

03-5408182
אבחון דידקטי דרלה ביירון Slide 3

אבחון פסיכודידקטי – ראיה כוללת של הילד

כיום ידוע כי לקויות למידה למיניהן והפרעות קשב וריכוז כוללות מגוון רחב מאוד של גורמים והתבטאויות ספציפיות בכל ילד. אין גורם אחד ללקויות למידה שונות ואין מאפיין בודד של הפרעות קשב וריכוז. נושאים אלו כוללים פרמטרים מאוד וחשוב מאוד לבדוק כל ילד באופן פרטני, אישי ומלא על מנת לקבל את תמונת המצב האמיתית ולהיות מסוגלים לסייע לו בצורה האופטימאלית. אבחון פסיכודידקטי נבנה סביב תפיסה זו והוא כולל בחינת היבטים שונים בילד על מנת לקבל תשובה כמה שיותר מדויקת.

ניתן להסתכל על אבחון פסיכו דידקטי כעל אבחון רב תחומי, אבחון הרואה את הילד באופן מקיף ומעמיק ובכך מספק להורים ואנשי החינוך את מירב הכלים לסיוע אמיתי ויעיל לילד. אבחון מקצועי, נכון ויעיל של לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז וקשיים אחרים הוא השלב הראשון בהתמודדות בהצלחה עם הקשיים, במתן הכלים לילדים לצמוח ולפרוח, חלק עיקרי במיצוי הפוטנציאל המלא של הילדים!

למי האבחון מיועד?

אבחון פסיכודידקטי מתאים באופן כללי לילדים החווים קשיי לימודים שוטפים ומתמשכים – בתחומי קריאה, כתיבה, חשבון, זיכרון, בעיות ארגון וסדר, קושי שפתי, בעלי מאפיינים של הפרעות קשב וריכוז, קושי להתמיד וכדומה.

הייחוד של אבחון פסיכודידקטי

כפי שניתן להבין משמו – אבחון פסיכו דידקטי – מדובר על אבחון הכולל היבט פסיכולוגי והיבט דידקטי (מיומנויות לימוד). התפיסה של אבחון שכזה היא שגורמי ההשפעה על התפתחות בעיות שונות אצל ילדים הינם מגוונים ורבים, ולעיתים מגיעים ביחד כמובן. כך, לקות למידה יכולה להיגרם ע"י בעיה קוגניטיבית, רגשית או נוירולוגית (או להתעצם משילוב), הפרעות קשב וריכוז יכולות להיות אחד מתוך כמה סוגים וכן הלאה. אבחון פסיכודידקטי כולל בחינת מיומנויות הלמידה של הילד, אינטליגנציה וכיוצא באלו, בהמשך אבחון פסיכו דידקטי עוברים לאבחון פסיכולוגי רגשי, בדיקת אישיות הילד ועוד. האבחון ארוך יחסית, נעשה רק ע"י גורם מקצועי מוסמך ומספק דו"ח מקיף במיוחד עם המלצות פרטניות.

אנו מאמינים כי כל ילד הוא עולם ומלואו, לכן יש לאבחן בהתאם לתפיסה זו. בעזרת אבחון פסיכודידקטי נספק לכם תשובות מקיפות ומדויקות ונוכל לבנות תכנית טיפול מתאימה ואידיאלית בדרך להצלחה.
 

 


 


©Copyright 2012 Darla Biron
Created and maintained by WSI